alabay

Alabai nebo středoasijský ovčáknejstarší plemeno bojových a strážních psů, historie plemene je starší než 2000 let. Zpočátku byli paviči vychováni k ochraně ovcí před vlky, stejně jako chránit osobu před nezvanými hosty - lidmi nebo dravci.

Alabai charakteristiky

Pro středoasijský pastevec jsou charakteristické následující rysy:

 • mírná agrese;
 • preventivní reakce;
 • silně rozvinutý územní instinkt.

Vzhled Alabaiho inspiroval respekt - totosilný, silný, vysoký pes (v kohoutku o výšce 60 cm) s masivní hlavou a krátkou volumetrickou tlamou. Barva může být odlišná - bílá, černá, šedá, červená, opálená. Uši a ocas se nejčastěji zastavují v prvních dnech života štěněte.

Trénink Alabai

Pes Alabai je naprosto sebejistý, nezávislý,klid, milování svobody. Nicméně, s řádné školení, se bude hlásit na vůdce smečky a bude skvělým společníkem ke své rodině a dětem. To je důvod, proč je třeba věnovat náležitou pozornost školení, které pro Alabai obvykle začínají na 6 měsíců a 9 měsíců štěně by již cítit ve vás vůdce, aby mohli nosit náhubek a být si vědom následující příkazy:

 • zákaz "není povolen";
 • pohyb "další";
 • "Místo";
 • "Pro mě";
 • "Stát".

Pes by měl být klidný, co jste vyVezmeš jí misku, zařaďte jídlo, atd. Cílevědomě a soustavně dosahuje titul vůdce smečky, vůdce s příkazy, intonace, akční. Ty jsou potřebné pro stanovení správné chování psa, ale je to štěně.

Péče o Alabamu

Střední asijský ovčáksám na ulici, ale také si může zvyknout žít v domě. Nedoporučuje se ponechat psa plemene Alabai v bytě, nebude mít dostatek volného prostoru a to může negativně ovlivnit jeho charakter.

Často mnoho majitelů staví speciální voliérupro alabaya. Pes se cítí dobře na ulici, má krabici na spaní a baldachýn z ohně. Nezapomeňte na chůzi: i když žije ve voliéře, Alabai se musí zahřát, cítit fyzicky zdůrazněný.

Psi tohoto plemene nevyžadují velkou péči, jejichVlna je odolná vůči nečistotám a vypadá dobře i po dlouhých procházkách lesem. Silné skákání se objeví na jaře, pokud si přejete, můžete si na paži vyškubat psa a odstranit vlnu. Vyčistěte psí uši, zejména v případě, že se vyskytnou známky infekce, nezapomeňte v případě potřeby zaklapnout pazoury.

Sexuální zralost Alabai dosahuje 6-8 měsíců,První páření by však mělo být provedeno nejdříve po 18 měsících nebo třetím estru a u psa nejdříve 24 měsíců. Na 9-14. Den estru můžete začít sebrat Alabai. Rozlišujte mezi ručním a volným pářením. Volné páření je možné, pokud zvířata nevykazují navzájem zjevnou agresi a již mají zkušenosti s těmito záležitostmi. Při ručním pletení majitel pomáhá svému psu, uklidňuje ji a drží jeden po druhém žaludek. V případech agrese se můžete pustit do tlamy.

Alabai je zdravé plemeno, zřídka převažují nemocijejí. Existuje však možnost dysplazie kyčelního a loketního kloubu, takže pečlivě zvažte potravu psa, měla by být plná vápníku, zejména u štěňat.

Jak se živí alabai?

Zpočátku stanovte způsob podávání: buď zcela přírodní potraviny, nebo pouze suché potraviny. Nekombinujte obě cesty!

Krmení alabay s přírodními potravinami by mělo zahrnovat:

 • libové maso (hovězí, telecí);
 • částečně vedlejší produkty;
 • rýžová kaše, ovesné vločky, pohanka;
 • nevýhody Alabai

 • zelenina.

Krmte psa dvakrát denně, v poměru proporcionálně k hmotnosti psa, nezapomeňte na dostatek čisté pitné vody!

Nevýhody Alabai vyplývají z jeho důstojnosti -silné a ochranné instinkty. Nikdy nezapomínejte, že předtím, než se stane pes, který může uškrtit vlka a v nepřítomnosti - dalšího psa. Velmi pozorné vzdělání Alabai, musíte jasně analyzovat situaci a přizpůsobit chování psa v něm - chválit, zakazovat nebo dát svobodu. Měli byste trénovat výcvik psů a vždycky cítit vzájemné porozumění s vaším ovčákem. Teprve poté se stane vaším nejvěrnějším přítelem a bezbožným ochráncem vaší rodiny!