než krmení korytnačky

Ukazuje se, že pokud je želva napájena nesprávně,začíná být rozmarná, jíst dobře nebo vůbec odmítat jídlo. Střední asijské nebo stepní želvy nejsou výjimkou. Aby se váš mazlíček cítil v pohodě, kompetentně postavte dietu dítěte.

Co se živí přistávací středoasijskou želvou?

Za prvé, všechny korytnačky milujírostlinné potraviny. Mezi užitečné rostliny patří kapusta, dýně, meloun, meloun, salát, jablka a pampelišky. Nebude se vzdát a bobule - maliny, třešně a jahody. Mléko s bílým chlebem namočeným v něm také bude muset ochutnat skořápkové zvíře.

Co dalšího můžete krmít korytnačku? Vápník je nezbytný pro stavbu a udržení pevnosti kostní pokrývky - skořápky. Proto musí být v nabídce čerstvý tvaroh. Obilniny Manna a pohanky těží z obohacení seznamu potravinářských výrobků.

Nemyslete si, že jsou želvy vegetariánské. Jsou úplně všechno. Proto musíte být opatrní při dekoraci terárií. Koneckonců, téměř vše, co se tam dostane, bude "testováno". Takže nemusíte připravovat o bílkovinové potraviny. Dostatek jedné lžíce surového mletého masa nebo poloviny tvrdého vajíčka. Ale než krmení želvy domácí půdy s masem, které je škodlivé, vyrovnat nedostatek bílkovin, nahradit špatně ovlivňující produkt s reálným červem, který živí akvarijní ryby. Ale nepřehánějte to. Jakékoli potraviny živočišného původu mohou vést k poruchám trávení. A je lepší doplnit želví kuchyň s fazolemi, bohatými rostlinnými bílkovinami.

Nepřeplňujte poměr korytnačky s rajčaty, okurkami a mrkví. Nelíbí se jim. To je snadné vysvětlit, protože ve volné přírodě tato zvířata jedí ovoce, pouštní rostliny nebo mršina.

Co se živí želví v zimě?

Obvykle v zimě želvy přecházejí do režimu hibernace. Ale doma v tomto chladném období je docela teplo. Želva tedy nespí, ale pomalu se stává pomalým. Co se v tomto období živí želvou doma?

Jídlo může zůstat stejné. Ale nenechte se překvapit, pokud váš malý přítel nemůže překonat letní denní sazbu. Přibližný denní poměr může být přepočten na zimní období a bude vypadat takto:

  • mrkev - 30 gramů,
  • bramborový vařený - 20 gramů,
  • zelí - 30 gramů,
  • bílý chléb - 20 gramů,
  • rybí olej - 0,5 gramu,
  • řepa - 20 gramů.

Nezapomeňte obohatit tento seznam o bylinky v létě, například o pampeliška, jejíž listy mohou být zvednuty z rušné a znečištěné dálnice a města.

Je nutné vodu želvoviny?

Říkali jsme vám, co se živí domempůdní želvy. Ale koneckonců, potřebují vodu, ačkoli zřídka pijí: jeden - jednou za dva - dva týdny, jiní mají dost a jeden "datum" s vodou měsíčně. Frekvence, s jakou by měly být uspořádány postupy vody, závisí na tom, co zvíře po určitou dobu požívá.

než krmení želvy

Pokud je to zelí, pak buňky těla želvydostat dostatečné množství vlhkosti a "plavat" bude mít méně. Ale pokud je většina denní stravy bílým chlebem - vana by měla být uspořádána o něco častěji.</ P>

Ačkoli, aby se vaše mozky nepokládaly, zorganizujteželvový koupací den jednou týdně a půl. Nalijte trochu méně vody do nádrže než centimetr. Nosič zvířete by měl být nad hladinou vody, aby se zemský obyvatel naší planety neusmívá. Zvijte zvíře ve vodě a nechte ho užívat po dobu půl hodiny. Věř mi, tentokrát stačí, aby dítě mělo čas, aby se opil a plaval.