jména pro papoušky

Když se v domě objeví nový člen rodiny, nikdo nevydržel přijít s krásným a složitým jménem. Jaký je název papouška? Chci vyzdvihnout velmi hlasitou a jasnou přezdívku, protože bude po celý život s domácím zvířetem. Názvy pro papoušky jsou velmi obtížné vybrat, protože existuje několik bodů, které je třeba vzít v úvahu při výběru.

Pokud jste nalezli referenční knihy s přezdívkami pro zvířataa už jste získali pár zajímavých možností, nejprve si přemýšlejte: bude vaše zvíře moci vyslovit své jméno? To se týká mluvčích papoušků, koneckonců je často volitelná pro výcvik ptáků. Krásné jména pro papoušky by měly být také k dispozici jejich majitelům.

Odborníci doporučují při výběru jména pro papoušky, aby se řídili určitými pravidly:

 • vybírejte jména s syčivými zvuky "ch" a "k", to jsou tyto zvuky, které jsou pro vašeho mazlíčka nejjednodušší.
 • papoušci velmi rádi říkají "vrčení" zvuky, protože můžete přijít se jménem se zvukem "p", s největší pravděpodobností zvíře velmi rychle bude milovat jeho jméno;
 • papoušci vyprávějí slova zpěvně, takže přítomnost samohlásek ve jménu je povinná;
 • obtíže vznikají s takovými zvuky jako "c", "z", "ts", ale pro ptáka je opravdu těžké vyslovovat zvuky "m", "l", "n".

Názvy pro papoušky

Pokud se rozhodnete vyzvednout své zvířeexotické nebo romantické jméno, musíte trochu přemýšlet. Názvy pro papoušky nejsou jen způsob, jak zdůraznit svou lásku k domácímu mazlíčku, toto jméno bude doprovázet ptáka po celý svůj život. Například, směšné jméno bude vždy veselí lidi kolem, pták na to reaguje. Složité a složité jméno může dát určitý dotisk na charakteru ptáka: čím náročnější je jméno, tím bizarnější může být vaše dítě.

Ujistěte se, že se vyhnete podobnosti jména ptáka s jménem jednoho z rodinných příslušníků. To se zaměňuje pouze s papouškem.

Jméno chlapce papouška

Pokud nemáte v úmyslu učit ptáka řeč, jménomůžete si vybrat absolutně každého. Je trochu těžší najít jméno pro mluvící papoušek. Princip vybírání je uveden výše, ale zde je několik variant názvů pro chlapce:

 • Arik, Tiša, Arkasha, Yasha, Arkhip, Tory, Archie;
 • Borya, orol zlatý, Fedya, Chucha;
 • Zheka, Zhora;
 • Kesha, Kirill, Prosh, Rubik;
 • Chizhik, Shurik.

Názvy zvlněných papoušek - dívky

Při výběru jména pro svého mazlíčka nezapomeňte, že vybude to vyslovovat denně. Velmi dobré pro název kombinace dvou identických slabik: Coco, Chichi, Rara. Můžete zdůraznit název chování nebo vnější barvu ptáka. Jméno dívky papouška může být zvoleno jako univerzální nebo obyčejné a můžete trochu fantaziovat. Zde je několik možností:

 • Basia, Vesta, Viola, Gressy, Julia, Desi, Jeanne, Zora, Zara;
 • Irma, Zura, Coca, Zita, Lana, Linda, Laura, Marie;
 • Terra, Sarah, Uma, Flora, Tsatsa, Tsypa, Jashma, Era, Elba.

Mějte na paměti, že výběr čistě ženského nebojméno člověka může být, když máte plnou jistotu v oblasti svého mazlíčka. Pokud nechcete riskovat nebo prostě nenajdete ten správný, vyzkoušejte jméno mezi univerzálními jmény pro papoušky:

  krásné jména pro papoušky

 • Hera, Desha, Christie, Fanya, Fasya, Tosha, Mickey, Leka, Zheka, Fenya, Tyusha.

Když jste se rozhodli pro výběr jména, zkuste tovyslovte to hladce. Ujistěte se, že mluvíte klidným a láskyplným hlasem, což usnadní proces zvyknutí si na jméno ptáka. Navíc váš mazlíček pochopí, že tato sada zvuků nesmí být pro něj nebezpečná.

Časem se pták naučí jméno a bude neustálevyslovit to. Nezapomeňte neustále odkazovat na domácího mazlíčka podle jména, vyslovovat s ním různé věty. Tak se pták postupně naučí vyslovovat nejjednodušší slova, která jste vylíčili svým jménem.