Dnes málo lidí může být překvapeno množstvím exotických ovoce, které se zde a tam nacházejí na regálech obchodů.

Nejenže byla příroda odměněna člověkempříležitost obdivovat takové výtvory. Takže jakmile všichni mohou těšit nějaké ovoce a vyzkoušet jedinečný vkus. Ale nejen v chuti podnikání! Pokud jste alespoň jednou viděli všechno toto ovoce na jednom místě, pochopili byste, že je to skutečně barevný ráj. Je to ještě chladnější barvy duhy! Nevěřte mi! Pak se podívejte a pamatujte si!

1. Dračí ovoce

pitaya

Neobvyklé ovoce je považováno za ovoce kaktusu, a dokonceve svém tvaru a vnějším plášti připomíná ostružinu. Rostoucí dračí ovoce v Mexiku, stejně jako střední a jižní Amerika. V mnoha zemích je také známá jako Pitaya, perla draka nebo jahodová hruška. Toto ovoce má příjemnou sladkou chuť, připomínající směs jahod a hrušek. Pitaya nebo použít jako samostatný pokrm nebo jako ideální doplněk k vodky a všechny druhy dezertů. Ale nezapomeňte, že předtím, než se pokusíte dračí ovoce, budete muset zbavit velkého množství černých semen v těle pitaya.

2. Kivanoe

Kivano

Exotické ovoce pěstuje na územíAfrice, Kalifornii, Chile, Austrálii a Novém Zélandu. Svět má několik jmen: africké rohatý okurka Antily okurky, rohatý meloun, západní indický okurka. Ve své podobě připomíná hybrid melounu a okurky. Kiva ochutnat docela neobvyklý a vypadá jako mix banánů, citronu a okurky. Zajímavá směs, ne? Nejčastěji se používá jako dekorativní prvek, a to i přesto, že ovoce, samozřejmě, je jedlý a má bohatou zásobu užitečných vitamínů. Nedoporučuje se ho uchovávat v chladničce!

3. Rambutan

Rambutan

Rambutan roste v Indonésii. Přitahuje většinu lidí právě svou jedinečnou chlupatou skořápkou a červenou barvou kůže. Nebojte se, protože ovoce se velmi snadno čistí. Chcete-li ochutnat, rambutan připomíná další exotické ovoce - Lychee, sladkou chuť. Toto ovoce lze použít téměř z větve, a pokud se dozvíte pár receptů na pokrmy s rambutanem, pak můžete překvapit i sofistikované labužníky.

4. Jackfruit

Jackfruit

Jackfruit je známý po celém světě jako indickýChléb strom a národní hrdost Bangladéše. Ze všech plodů, které na planetě existují, je jackfruit považován za největší. Vůně řezaného ovoce připomíná směs banánů a ananasu. Chuť je téměř stejná. Jackfruit může být konzumován surový. V některých zemích buničiny udělejte lahodnou marmeládu. Zralé ovocné ovoce se používá jako zelenina, která může být dušená, vařená, smažená.

5. Liche

Lychee

Rodina tohoto úžasného ovoce je přijímánazvážit Čínu. V současné době se liči pěstuje po celém území jihovýchodní Asie. Ve své podobě se líčka podobá malým ořechům v husté červené kůži s hnědou kostí uvnitř. Chuť ovoce se podobá buničině bílých hroznů. Můžete jej použít v surové formě nebo pro různé dezerty. V každém případě určitě oceníte chuť tohoto nádherného ovoce.

6. Carambola

Carambola

Rodina tohoto ovoce je obvykle zvažovánaJihovýchodní Asie, kde karambola roste všude. Carambola je "hvězdnaté ovoce", které dostalo své jméno kvůli správné pětičlenné hvězdě v řezu. Chuť se stává, jak kyselá, tak sladká. Kyselé odrůdy karamboly se nejčastěji používají v salátech, zatímco sladká odrůda připomíná směs hroznů, citronu a manga. Carambola je vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů a má také nízkou hodnotu kalorií.

7. Mangosteen

Mangosteen

Mangosteen je považován za exotické ovoce aroste v Indonésii a Malajsii, stejně jako v částech jihovýchodní a jižní Asie. Toto ovoce připomíná velké fialové kuličky s pevnou, hustou kůží. Nejzajímavější je však mangosteenovo štěpení, které připomíná oranžovou chuť. Existuje legenda, že toto ovoce bylo oblíbenou lahůdkou královny Viktorie, takže v zákulisí mezi ovocem se říká "král".

8. Kumquat

Kumquat

V poslední době mnoho lidí ani nepodezření na to, co je "kumquat". Dnes ho lze nalézt téměř v každém obchodě a ani překvapen. Toto ovoce roste na jihu Číny, v USA, jižní Evropě, Japonsku, jihovýchodní Asii a na Středním východě. Kumquat je zvenčí podobný malým ohnivě oranžovým plodům tvaru elipsy. Prakticky jako míče pro rugby, jen ve velmi omezené podobě. Chuť tohoto ovoce je specifická: šťavnaté sladké nudle rezonují s ostrou kyselou chutí. Můžete jíst kumquat jak surový, tak pro přípravu různých pokrmů.

9. Passion fruit

Mučenky

Místo narození vášeň je Brazílie, ale takéaktivně roste v Austrálii, na Novém Zélandu, v Jižní Americe, v Jižní Africe, na Havaji a na Filipínách. Toto ovoce má mnoho zajímavých jmen: ovoce vášeň, pasiflora jedlé, passionflower a grenadilla. Ve vzhledu je ovoce vášně jako obyčejná fialová švestka s hustou kůží. Chuť zralého ovoce je milá a šťavnatá. Samozřejmě, že ovoce může být konzumováno syrové, ale nejčastěji se používá jako džus nebo přísada.

10. Lemoncello nebo citrónová zelenka

Lemon

Možná, mnozí neslyšeli, že je takovýovoce. Ale vědí jistě, že existuje známý likér stejného jména, kterému je Itálie slavná. Vláda tohoto ovoce je Dominikánská republika, ale díky italštině se limoncello naučil po celém světě. Neříkejte, že chuť ovoce je téměř stejná jako chuť zralého citronu, ale vůně! Aroma citronu je tak úžasná, že se s ní nemohou srovnávat žádné druhy citronů. Zevnitř vypadá limoncello jako malá citronová tráva zelená s hustou kůrou. Můžete jíst buď zcela, nebo pro vaření všech druhů jídel.