kolik bílkovin v jednom vejci

Všichni víme, že vejce jsouNedílnou součástí jídelníčku téměř každého člověka. O tom svědčí následující skutečnosti: v průběhu roku každý člověk sní asi 200 vajec. Mexiko má vedoucí postavení ve světě ke konzumaci vajec v průměru krčí asi 22 kg vajec na osobu ročně, což je téměř 1,5 vajíček denně. Tolik vyhledávaná vejce jsou vzhledem k jejich nízké ceně, ale také proto, že takové obrovské plochy biotopu a počet kuřat, která jsou schopna poskytnout vejce téměř všichni obyvatelé země.

Použití slepičí vejce

Jsme slyšeli o velkých výhod vejce, žloutky aprotein. V nich se nachází velké množství mikro, makroprvků, vitaminů a aminokyselin. Struktura vajec jsou vitamíny A, E, B, C, D, H, K, PP. Stejně tak se bohaté vejce na minerálních látek, jako je hořčík, jod, draslík, vápník, bor, molybden, chloru, zinku, síry, železa, mědi, manganu a kobaltu. Obsahují také velké množství aminokyselin (glutamové a aspartové kyseliny, leucin, lysin, serin, isoleucin, threonin).

Užitečné vlastnosti vajec přímo souvisí s jeho nádherné složek, včetně toho, jak velká část bílkovin v vaječného bílku (což by bylo směšné, jak to zní!).

Jsou to vynikající posílit váš imunitní systém,robot normalizovat gastrointestinální trakt a chrání před šedým zákalem. Pravidelná konzumace vajec bude dobrá prevence kardiovaskulárních chorob a rakoviny, stejně jako posílit kostní tkáň, zlepšit své duševní schopnosti a zlepšuje paměť.

Kromě toho, vejce, a to, kuřecí bílkovinu,Bude to velmi užitečné pro lidi, hubnutí, stejně jako pro ty, kteří chtějí budovat svalovou hmotu. Vaječný bílek je vynikající a významný přírodní zdroj bílkovin. A to je pro vytváření, uchovávání a restaurování svalové tkáně potřeby.

Protein v proteinu

Dobře, pojďme blíže k faktům. Za prvé, zvažte, jak mnoho bílkovin v jednom vejci. V jednom slepičí vejce obsahuje přibližně 4-5 gramů bílkovin. Je třeba poznamenat, že kuřecí bílkovinu někdy až vynikající mléka a hovězího masa nebo rybí bílkovinu.

Vaječný protein se vstřebává do těla o 94%,zatímco hovězí maso, například pouze o 73%. Vaječný bílek 90% vody, zbytek - že protein. Obsahuje velké množství niacinu, vitaminu K, B2, B6, B12, E. On také známý pro svůj vysoký obsah vitaminu D, ve kterém je schopen překonat rybí olej. Obsah tuku v vaječného bílku je minimální, a to díky tomu, že je považováno za nízkokalorické potraviny.

Nyní se odpovědět na nejčastější dotazy týkající se vaječný bílek:

  • mnoho bílkovin ve vejci vařené - 12 7 g / 100 g;
  • jako křepelka vaječné bílkoviny - 13,1 g / 100 g;
  • kolik kalorií v vaječné bílkoviny - 48 kcal.

Všechno je v pořádku, ale s mírou. Nadměrná konzumace vajec, v důsledku toho, kolik bílkovin v 1 vejce, docela vážně mohou být zobrazeny na naše zdraví. Existuje názor, že se slepičích vejcích v našem těle dostane obrovské množství „špatného cholesterolu“. Všechno pravda, ale také přichází tělo a velké množství fosfolipidů, vitaminů a lecitinu. Díky této malé cholesterol není zpožděn.

kolik bílkovin v jednom vejci

</ P>

Lidé, kteří trpí cukrovkou měli vážněléčit počet vajíček zkonzumovaných, protože jejich nadměrná spotřeba navíc k vážné nemoci v přítomnosti zvyšuje riziko mrtvice, srdečního infarktu.

Aby k tomu nedošlo, jednodušeregulovat příjem vajec, jakož i pro sledování jejich kvalitu a způsob přípravy. V den, kdy mohou jíst ne více než 100 g, ve vejci přibližně 50 T. V důsledku toho dvě vejce denně dostačující. A je třeba připomenout, že pouze slepičí vejce syrové v žádném případě nestojí za to, lépe vařit a smažit ji.