typy atletiky

Všechny druhy atletiky jsou nejvícepřírodní sport pro osobu. Od mladého věku se učíme chodit a běžet, házet míč - a stopa a pole jsou všechny známé z dětských možností, ale jen v o něco složitější podobě. Pravděpodobně je to kvůli jeho organické atletice tak dobře ovlivňuje zdraví. Navíc je jedním z nejstarších sportů známých lidstvu od roku 776 př.nl.

Track a field atletika: sport

Typy atletiky jsou zcela odlišné: zahrnuje chůzi a běh a různé druhy běhu, včetně křížení a sprintů, stejně jako všestranné technické druhy jako je skákání a házení:

 • spustit (podrobněji se na ni podíváme);
 • skoky: výška, délka, pól, trojnásobný skok;
 • atletická chůze;
 • Házení skořepin: oštěp, disk, kladivo, jádro;
 • všude kolem.

Z celé této rozmanitosti je největšípopularita mezi fanoušky dosáhly to běh sporty - je to zdarma a příjemný způsob, jak udržet krásu a zdraví vašeho těla. Ano, a speciální zařízení není nutné - jen dobré běžecké boty a tepláky. Věřte mi, že v porovnání s jinými sporty to je velmi malý náklad!

S skoky z atletiky všichni představujemeještě ve škole. Obvykle po ukončení tříd jsou studenti, kteří jsou obzvlášť úspěšní v této oblasti, povzbuzováni, aby navštívili sekci pro další rozvoj schopností, odkud je přímá cesta do města, regionální soutěže a po mistrovství světa.

Různé v dráze a na poli jsou všude kolem -tento druh soutěže, v níž sportovci soutěžit ve více než jedné disciplíně, a jiný, takže je možné určit největší mnohostranný rozvoj sportovce. Divu, že ženy, které jsou zapojené do all-around a vynikající spuštení v libovolné vzdálenosti a skoku do dálky a výšky, které jsou schopné vyhrát soutěž i úzké spetsialistok specifických závazků jednotlivých druhů.

Track a field atletika: běží

Běžecké atletiky jsou poměrně rozmanité, některé vyžadují vytrvalost, jiné - schopnost rychlého rozvoje rychlosti. Zahrnují různé varianty:

 • sprinty (standardní vzdálenosti - 100 m, 200 m a 400 m);
 • bariérový běh (100 m, 400 m);
 • běh střední vzdálenost (typicky se rovnaly průměrné vzdálenosti od 800 do 3000 m, totéž platí i zde steeplechase 3000 m);
 • běží na dlouhé vzdálenosti (standardní dva z nich - 5000 m a 10 000 m);
 • kříž (běh na běhu);
 • maratón (běží po trase po velmi dlouhé vzdálenosti);
 • Relé (nejdůležitější typ běžecké dráhy a atletiky v terénu, včetně následujících možností: 4 × 100 m, 4 × 200 m, 4 × 400 m, 4 × 800 m nebo 4 × 1500 m).

Atletiku lze praktikovat jak naprofesionální úroveň a amatér. V USA mnoho obyvatel obou měst a malých měst pravidelně dělá jogy na střední vzdálenosti

skákání atletiky

udržet tělo ve tvaru. Kromě toho takové cvičení dokonale posilují kardiovaskulární systém a plíce, podporují vytrvalost a svalový tonus. Navíc je to běh, který je hlavním nepřítelem tukových ložisek na žaludku.</ P>

Navíc, jak je snadné vidět, typy běží vatletická trať a polní atletika vůbec nevedou výlučně k jednotlivým povoláním: relé vyžaduje, aby tým byl zvlášť souvislý, což znamená, že rozvíjí týmový duch a schopnost pracovat v týmu.

Mimochodem, děti jsou uvedeny v sekci atletikymůže být od 7 do 8 let. V tomto věku je tělo již připraveno na takové zatížení a kromě toho, pokud se ukáže, že dítě má schopnost, v budoucnu bude moci profesionálně hrát sporty.