flegmonózní apendicitida

Apendicitida - zánět přílohy přílohystřeva, která se nazývá apendicitida. Toto onemocnění se týká nejčastějších onemocnění, které se vyvíjejí v břišní dutině a mohou se objevit u mužů, žen a dětí.

Nejvyšší riziko vývoje u lidí od 20 do 40 let, ale akutní apendicitida u žen se rozvíjí 2krát častěji než muži.

Co je flegmonózní apendicitida?

Flegmonózní apendicitida je jednou ze stádií vývoje této nemoci. Lékaři rozlišují 3 stupně zánětu přílohy:

  • katarální - dochází k mírnému zhrubnutí stěn a mírnému zánětu;
  • Purulentní - na stěnách a v dutině přílohy jsou hnusné procesy - procesy; bolest je výraznější než katarální;
  • phlegmonous - rozvíjí zesílení a zvětšeníprocesu, pacient nachází v této oblasti silnou pyezi; tento formulář je již život ohrožující - během několika hodin může příloha prasknout.

Příčiny flegmonózní apendicitidy

Flegmonózní apendicitida je jedním ze stádií onemocnění, a proto důvody pro jeho vývoj spočívají v absenci léčby prvních stadií a v důsledku toho ve vývoji komplikací.

Za prvé, na vývoj phlegmonousapendicitida je postižena trombózou plazmatických příhod. K tomu dochází na pozadí zvýšeného zánětu v této oblasti a hnisavosti, která se následně rozvíjí v důsledku komprese žil. Hlavní příčinou flegmonální formy je tedy přítomnost zánětlivého procesu, přilnutí purulentního stupně v nepřítomnosti léčby a dále se vyvine flegmonální forma ohrožující prasknutí procesu.

Proč se vyskytuje apendicitida, lékaři dosud nejsouschopni odpovědět přesně - někteří se domnívají, že důvodem pro aktivaci bakteriální flóry, jiní vidí příčinu ucpání lumen - tzv mechanickou teorií. Podle ní, střevní bakteriální flóry (s 500 druhů bakterií a hub) ovlivňuje dodatek v důsledku odumření, která se vyvíjí v důsledku stlačení intraorganic žíly, a v důsledku toho - bakterie infikují nekrotické oblasti, což vede nakonec k fázi abscesu. Také mnozí lékaři říkají, že existují i ​​jiné důvody - například, šnekových napadení, nádory, požití cizích těles.

Známky akutní apendicitidy

Flegmonózní apendicitida může vést k lokální serózní peritonitidě, pokud se proces rozpadne. To je důvod, proč se doporučuje jej odstranit v počáteční fázi onemocnění.

Primárně se apendicitida vyznačujesilná bolest v pravé části břicha. Nakonec se rozvíjí a v důsledku zánětlivého procesu, zvláště doprovázeného hnisem, člověk má horečku, je zde celková slabost a bolesti hlavy. Dále může pacient vyvinout nevolnost a zvracení.

Při prvním příznaku onemocnění musíte zavolat sanitku pro hospitalizaci.

Léčba flegmonózní apendicitidy

Flegmonózní apendicitida vyžaduje odstranění přílohy. Jedná se o obtížnou fázi, která představuje riziko i při poskytování včasné operační péče před vývojem peritonitidy. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně 40 minut. Je-li úspěšný, pacient je plně obnoven.

Pooperační období s flegmonózní apendicitidou

Pacient je plně obnoven do jednoho měsíce. Pokud byla provedena rutinní operace, pak šestiúhelníková steha má v průběhu šesti měsíců vínovou barvu. Kdyby to bylo provedeno

příznaky akutní apendicitidy

laparoskopie, chirurg nese 1-centimetrový řez, který se léčí mnohem dříve.</ P>

Dieta s akutní flegmonózní apendicitidou

Po excizi apendicitidy by pacient neměl být přijat:

  • uzené;
  • maso;
  • hrubé, smažené a mastné potraviny;
  • ostré koření;
  • sýtené nápoje a okurky.

Potraviny by měly pocházet z drcených produktů, polévek, bramborových kaší, vodních obilovin, strouhaného ovoce a zeleniny.