pohlaví po odstranění dělohy

Mnoho žen, které už prošlyhysterektomii nebo co to je, přemýšlejte o tom, co bude jejich sexuální život po odstranění dělohy, ať už sami nebo se svým partnerem budou prožívány stejné pocity.

Kdy je možné sex po odstranění dělohy?

Po operaci doporučují lékaři nejméně šest týdnů, aby se zdrželi sexuálního života, protože švy by měly být po operaci dobře utažené.

Pocity sexu po odstranění dělohy

Sexuální život u žen s vymazanou dělo neníse neliší od zdravých ženských představitelů. Samozřejmě, že v prvních měsících po hysterektomii, žena může zažít nějakou bolest při pohlavním styku, ale nakonec přijdou vniveč.

Vzhledem k tomu, že ženské erotické oblasti jsou umístěny na stěnách vagíny a vnějších pohlavních orgánů, pohlaví po operaci k odstranění dělohy nadále přináší stejné potěšení.

Pokud je žena odstraněna spolu s děložní sliznicívagina, pak během sexu může mít bolesti. Pokud žena má dělohu odstraněnou s jejími přílohami, může přestat zažívat orgasmus.

Hlavním problémem v této situaci může býtvíce reprezentovat psychologický aspekt. Žena, která podstoupila hysterektomii, může být obtížné se uvolnit, a proto si užívat sexu. V tomto ohledu může snížit sexuální touhu. Problémy s libido mohou také nastat v souvislosti s hormonálními poruchami, pokud žena neužívá hormonální léky doporučené lékařem.

Většina žen (přibližně 75%) si však zachovávásíla sexuální touhy na stejné úrovni a někteří dokonce prožívají její posilování, což je nejčastěji způsobeno odstraněním nepříjemných gynekologických příznaků a nepohodlí po operaci.