chronická apendicitida

Po mnoho let lékaři odmítli rozdělit samostatnětaková choroba jako chronická apendicitida. Studie však ukázaly, že tato patologie má všechny vlastnosti pro rozpoznání světa medicíny jako samostatné nemoci.

Existuje chronická apendicitida?

Chronická apendicitida existuje - vědci vypočítali, že pouze 1% všech případů onemocnění spojených s apendicitidou se vyskytuje při chronickém zánětu orgánu.

Nejčastěji se choroba dotýká mladého organismu - od 20 do 40 let a většina případů registrovaných v lékařských zařízeních jsou ženy.

Jak se manifestuje chronická apendicitida?

Symptomy chronické apendicitidy jsou podobné akutnímformy onemocnění, ale nevyžadují potřebu chirurgického zákroku. Pomalý zánět se může objevit po celé roky s občasnými drobnými exacerbacemi, které nevyžadují hospitalizaci.

Hlavní rozdíl mezi chronickou a akutní formou nenípouze v druhém případě existuje riziko prasknutí procesu, ale také v průběhu průběhu onemocnění: pokud se akutní apendicitida vyvíjí během několika hodin a někdy i dnů, může trvat chronickou formou.

Především pro chronickou formu jsou charakteristickémírná bolest: vyskytují se během pohybu, palpace a také posilují fyzickou námahou. Většinou se nacházejí v pravé části břicha, ale někdy mohou pokrýt celou břišní dutinu a migrovat v závislosti na změně polohy.

Dieta a životní styl také ovlivňují příznaky -Bolest při chronické zánět slepého střeva může zvýšit, pokud budete mít tvrdý a drsný jídlo, zatímco lehké pokrmy, které jsou lehce stravitelné v těle, nepůsobí bolest.

V důsledku narušení trávicího traktu může pacient vyvstat poruchy stolice - zácpa a průjem.

Během objektivní prohlídky u lékaře, během hlubokého palpace, pacient cítí bolest na pravé straně břicha.

Chronická apendicitida - diagnóza

Diagnostikování chronické apendicitidy je poměrně obtížné. Často jsou pro stanovení konečné diagnózy nutné několik typů diagnostiky:

 1. Za prvé se provádí obecný krevní test - pokud je vyslovená leukocytóza, pak mluví ve prospěch potvrzení diagnózy.
 2. Pak je přiřazen k testu moči, která pomáhá zjistit, zda se jedná o porušení ze strany močového systému.
 3. Kontrastní rentgen vám umožní vidět velikost přílohy a zjistit její překážku.
 4. Ultrazvuk je nejúčinnějším průzkumem, který dokáže odhalit absces a zjistit, jestli jsou dělohy nebo vaječníky postiženy u žen.
 5. Počítačová tomografie vám umožní vidět stav stěn přílohy a okolních tkání.

Léčba chronické apendicitidy

Lékaři zatím nemají jedinýmyšlenka, jak léčit chronickou formu apendicitidy, a proto ve většině případů naznačují klasickou metodu léčby této nemoci v akutní formě - odstranění tohoto procesu.

Pokud má pacient hroty a změny jizev, je to další faktor, který mluví ve směru operace. U 95% pacientů po operaci je pozorováno absolutní zotavení.

Pokud pacient nemá vážné příznaky, pakmožná konzervativní symptomatická léčba: například je třeba užívat antispasmodik, například No-shpa, a také dodržovat dietu, provádět fyzioterapeutické postupy a eliminovat střevní poruchy.

Léčba chronické apendicitidy s lidovými léky

Lidové prostředky mohou pomoci zmírnit příznaky, ale nevedou k konečnému zotavení.

Lidé, kteří se zabývají tradiční medicínou, doporučují, aby s nápojem vypili

chronická léčba apendicitidy

blackberry:</ P>
 1. Trvá 1 polévková lžička. nalijte sklenici vroucí vody.
 2. Trvejte 10 minut.
 3. Poté by měl být během dne celý den opilý.

Také ke zmírnění zánětu je třeba vypít vývar z větví malinové a řepkovité trávy:

 1. Přísady je třeba užít ve stejném poměru - 30 g a nalijte 1 litr vroucí vody.
 2. Poté trvají na 30 minutách.
 3. Vezměte si den pro 1 sklo.