příznaky apendicitidy u žen

Apendicitida Je zánět příhod, který se vyskytuje u mnoha lidí ve věku od 20 do 40 let. K vzniku patologie jsou ženy mnohem pravděpodobnější než muži, což je spojeno se zvláštnostmi fyziologie.

Během záchvatu apendicitidy, symptomy u ženněkteré se mohou lišit od příznaků, které se vyskytují u mužů. To je způsobeno zejména umístěním pánevních orgánů a symptomatologie se může v důsledku těhotenství lišit.

Vzhledem k tomu, že přílohaNachází se v blízkosti pravého adnexální, zánět slepého střeva se vyskytuje u žen ve 2 krát častěji než muži, a to také v souvislosti s vyšetřením žen se zánětem slepého střeva - jsou nejen diagnóza zánětu v procesu, ale také genitálie.

Jak postihuje apendicitida - první příznaky

První příznaky apendicitidy jsou bolestivé -je lokalizován v epigastrické oblasti nebo blízko pupku. V některých případech se pacienti mohou stěžovat na bolest ne-lokalizované povahy. Vzhledem k tomu, že se apendicitida vyvíjí rychle, během několika hodin nastává tzv. Symptom Kocher, bolest v pravém ileálním regionu.

Bolest u apendicitidy je trvalé povahy se střední intenzitou. Jedna osoba se zároveň snaží zaujmout určitou pozici, za níž se sníží.

Symptomy akutní apendicitidy

Symptomy zánětu apendicitidy, jak se vyvíjízesílí - od mírné bolesti až po intenzivní. Pokud příloha ztrácí funkci nervového aparátu, pak se bolest necítí a je to zákeřný hrozivý příznak.

Jak postupuje patologie, člověk cítí bolest v každém pohybu - při chůzi, při kašli a při změně polohy v posteli.

Nejednoznačnými příznaky jsou nevolnost a zvracení - 1-2 krát, stejně jako uvolněné stolice, zvýšený krevní tlak a srdeční frekvence.

Zvýšení teploty je spojeno se zánětlivým procesem - až o 37 stupňů, a s nadbytkem začne prudce stoupat na 38 stupňů.

Symptom Schetkin Blumberg s apendicitidou

Ženy mohou mít symptomy apendicitidy ve formě bolesti po palpaci - to je jasný důkaz zánětu peritonea.

Symptom Zhendrinsky s apendicitidou

Když kliknete na bod pod pupkem u žen s apendicitidou v náchylné poloze, může dojít k bolesti - to znamená, že orgány procreation jsou zapojeny do zánětu. Po zvednutí se bolest zesílí.

Symptom Promptova s ​​apendicitidou

Tento příznak se objevuje při vyšetření vagíny - v přítomnosti bolestivých pocitů během vyšetření děložního čípku může nastat bolest, která svědčí o zánětu příměsí.

Symptomy chronické apendicitidy u žen

Dlouho lékaři nechtěli přidělitchronická apendicitida do samostatné, samostatné nemoci, kvůli různým projevům - polymorfismu, ale časté léčení pacientů s pomalým zánětem přílohy přinutilo to dělat a dnes je onemocnění vnímáno jako samostatná forma.

V tomto případě se pacienti stěžují na mírnou bolest paroxysmální

akutní příznaky apendicitida

charakteru v oblasti pupeční nebo iliakální. V některých případech je bolest dána v dolní části zad nebo v oblasti žeber. U žen může chronická forma apendicitidy způsobit bolesti v svalovině.</ P>

Také může bolest vzrůst s fyzickou námahou, stejně jako s zácpou a kašlem. U těhotných žen může růst plodu také vyvíjet tlak, což vyvolává bolestivost.

Porucha stolice v podobě průjmu a zácpy je také možná v důsledku narušení trávicího traktu. Pokud se onemocnění zhorší, nauzea a zvracení.

S Obrazcovovým příznakem se bolest zesílí, když se zvedne narovnaná noha.

</ Br>