Estradiol v těhotenství

Mezi všemi ženskými hormony je estradiol, který hraje důležitou roli při výskytu těhotenství. V této době se zvyšuje její aktivita a v důsledku toho její obsah v krvi stoupá.

Co řídí estradiol?

Hormon estradiol je nejvíce biologicky aktivníaktivní ze skupiny estrogenů, do které patří. Okamžitě tento hormon hraje dominantní roli ve vytváření ženského reprodukčního systému a je také zodpovědný za formování sekundárních sexuálních charakteristik u dívek. Estradiol je hlavně zodpovědný za normální fungování celého reprodukčního systému, jeho účast je regulována menstruačním cyklem.

Kde se vyrábí?

V některých případech hladina estradiolu v krviženy jsou depresivní, ale těhotenství nenastane. Normálně je estradiol kontinuálně produkován nadledvinami, stejně jako vaječníky testosteronu, což je mužský pohlavní hormon. V závislosti na verzi fáze menstruačního cyklu se jeho hladina mění. Tento hormon se také vyskytuje u mužů, ale ve velmi nízké koncentraci. Při jeho nepřítomnosti vyvine člověk neplodnost.

Jak se mění estradiol během těhotenství?

Úroveň estradiolu v těhotenství ostřezvyšuje a normálně se pohybuje v rozmezí 210-27000 pg / ml. Současně se zvyšuje koncentrace estradiolu během těhotenství v krvi, což potvrzuje následující tabulka.

Estradiol během těhotenského stolu

Význam

Množství hormonu estradiolu v krvi, přesně jakoa progesteronu během těhotenství má velký význam. Jsou zodpovědné za to, že nosí plod. Takže nízká koncentrace estradiolu v krvi ženského pohlaví v průběhu současného těhotenství, zejména v počátečních stádiích, může vést k jeho přerušení.

Během současného těhotenství reguluje estradiol stav děložních cév a tím zajišťuje normální krevní oběh plodu. Také tento hormon zvyšuje koagulaci krve.

estradiolu během těhotenství

To je důvod, proč jeho hladina dosáhne vrcholu bezprostředně před narozením, což snižuje riziko krvácení. </ P>

Pod vlivem estradiolu se mění náladatěhotná žena. Žena je dráždivější, vždy nervózní. Dokonce i nadměrné otoky, které mnoho trpí během těhotenství, je důsledkem zvýšeného obsahu estradiolu.

Zvýšení hladiny estradiolu může být často způsobeno velkou hromadou tepla. To je způsobeno skutečností, že samotné tukové buňky také produkují hormon tento hormon.