jak zjistit apendicitidu u dítěte

Zánět přílohy, neboapendicitida, může nastat u jakékoli osoby. Sex a věk zde nezáleží, protože toto tělo při narození je každý. Toto onemocnění se vztahuje k těm, v nichž by měla být okamžitě poskytnuta pomoc dětem, a proto, jak zjistit apendicitidu u dítěte, potřebujete znát všechny matky a táty.</ P>

Jak se apendicitida vyvine u kojenců?

Pro velmi malé děti, které nevědí, jakmluvit, je obtížné pojmenovat důvod plače, koneckonců to je první příznak této nemoci. Kromě toho pomáhá rozpoznat apendicitidu u dítěte, může zvracení i průjem, a odmítnutí jíst. S palpací břicha se zesílí plakání a křik a nohy strouhnutí budou přitlačeny k pupku. Navíc velmi důležitým příznakem je teplota. Rychle stoupá u dítěte a může dosáhnout 39-40 stupňů za hodinu.

Jak diagnostikovat apendicitidu u starších dětí?

Bolest břicha se vyskytuje z různých důvodů aapendicitida není výjimkou. Kromě závažného nepohodlí v břišní oblasti má dítě mimoto symptomatologii, z čehož vyplývá, že dítě, které má jeden rok a starší, má apendicitidu:

  • najednou se objeví zvracení a trávení;
  • ztráta chuti k jídlu;
  • s palpací břicha a dřepy, bolest zesílí;
  • dítě může cítit silnou suchost v ústech;
  • tělesná teplota stoupá na 37,5, ale v některých případech může být chybějící.

Stojí za zmínku, že akutní bolest v celém regionuBřicho trvá asi 12 hodin, po kterém změní svůj charakter a stane se matoucí. Kromě toho se jeho lokalizace mění: nyní naruší strouhnutí vpravo dole.

Jak kontrolovat apendicitidu u dítěte?

Hlavní metodou diagnostiky tohoto onemocněníje palpace. Porozumět tomu, jak je bolest břicha zánět slepého střeva u dětí dost obtížné, ale odhalit umístění nejsilnější nepohodlí lokalizaci, a proto podezření, že nemoc je možný. K tomu, jemně, čtyři prsty (s výjimkou palce), spojené dohromady, tlak na oblast pod pupkem na pravé straně, pak v nadbřišku oblasti (horní části břicha, na půli cesty mezi žeber oblouky), a pak se v levé části pupku dna.

jak apendicitida vyvine u dětí

Pokud drobky vyvine zánět slepého střeva, bolest se bude cítit na pohmat na pravé straně břicha, téměř vždy, bude silnější než všechny ostatní oblasti.</ P>

Závěrem bych chtěl poznamenat, že každý silnýnepohodlí v břiše, zvláště pokud je doprovázeno zvracením, průjem a horečkou, by měla rodičům způsobit úzkost. Identifikace apendicitidy u dítěte pomůže oběma výše uvedeným příznakům a palpacích. Při nejmenším podezření na tuto chorobu zavolejte sanitku, protože Apendicitida není onemocnění, s nímž lidé vtipují.