symptomy apendicitidy u dětí

Mezi všemi chirurgickými operacemi v dětství patří palma k odstranění zanícené přílohy. </ P>

Současně se jedná o onemocnění procesu podobného červůmprakticky se nevyskytuje u dětí mladších dvou let. To je způsobeno zvláštnostmi anatomické struktury zažívacího traktu a stravy. Symptomy akutní apendicitidy u dětí se častěji manifestují v 9-12 letech. A vrchol onemocnění klesá na 15-18 let.

Současně je zvláště zánět přílohyJe to nebezpečné pro děti. Hlavní důvod spočívá v rychlém rozvoji zánětu a složitosti diagnostiky onemocnění. Pokud čas neodhalí zákeřné onemocnění, hrozí peritonitida, sepse, střevní obstrukce atd.

Jaké jsou příznaky apendicitidy u dětí?

Vývoj obrazu choroby závisí na věku dítěte, lokalizaci zánětlivého procesu a stavu onemocnění. Zjistíme nejcharakterističtější projevy nemoci:

  • akutní bolest v břiše (blízko pupku nebo v pravé iliakální oblasti);
  • zvýšení tělesné teploty na 38-40 stupňů;
  • žízní, odmítnutí přijímat jídlo;
  • stav obecné slabosti, atypická bledost tváře;
  • průjem nebo zácpa;
  • zvýšená srdeční frekvence;
  • zvracení;
  • časté močení.

Tyto příznaky apendicitidy u dětí se vyskytují s jeho typickou polohou. Existují však případy, kdy se lokalizace bolesti může zdát jako projev úplně jiné nemoci.

Například s uspořádáním šnekovitého procesuza cékem, dítě pocítí akutní bolest v oblasti slabin. Pokud je panvová lokalizace - bolest bude cítit v dolní části břicha. Když je pacient umístěn pod pečivo, bolesti se dostanou do oblasti jater.

Máte-li pochybnosti o podstatě nemoci dítěte- Požádejte ho, aby hlasitě kašel. Při zánětu slepého střeva se bolest zesílí. Také akutní bolest se projeví po otočení levé strany v poloze na levé straně. Současně s tím bude bolest klesat, když jsou nohy vytáhnuty nahoru k tělu.

Symptomy apendicitidy u malých dětí

Pokud je dítě příliš malé, aby jasně vysvětlilo, co se jí týká, můžete se pokusit zjistit první příznaky apendicitidy u dětí některými nepřímými znaky.

Dítě se bude neklidně chovat a zkoušetkroutit na pravé straně. Současně mu může tlačit nohy a pokusit se pohybovat minimálně - tato póza bude trochu akutnější. Typicky jsou malé děti v rozporu s vyšetřením břicha.

Vyskytuje se u dětí a chronické apendicitidy. Jeho léčba se také provádí operativním způsobem. Symptomy chronické apendicitidy u dětí jsou recidivující paroxysmální bolest. Je často zaměňován s rysy gastrointestinálního traktu. Zpravidla existuje mnoho příznaků akutní apendicitidy, ale s menším stupněm intenzity.

Nejdůležitější úkol rodičů je včasnýidentifikovat nemoc a zavolat sanitku. Nebojte se odmítnout hospitalizaci, pokud se bolest trochu uklidní, ale doktor nevylučuje zánět apendicitidy.

Někdy jsou zřejmé známky apendicitidyprojev jiných, ne méně nebezpečných onemocnění. Jako jsou onemocnění trávicího ústrojí (dententrie, gastroenteritida atd.), Infekční onemocnění (šarla, spalničky) nebo zánět genitourinálního traktu.

apendicitida u příznaků malých dětí

Zatímco čekáte na doktora, můžete dát dítěti lehce oslazenou vodu, ale nemůžete ho krmit. Kategoricky vyloučilo teplo do břišní oblasti. </ P>

Také nedělejte laxativa ani nenechávejte klepy. Taková opatření mohou urychlit průběh onemocnění.

Další léčba závisí na stavu dítěte. Operace je zpravidla prováděna chirurgicky. Laparoskopická apendektomie se stává stále populárnější. V běžném průběhu období návratu dítěte může být vyloučeno po jednom týdnu při jmenování správné stravy.