Akutní apendicitida při léčbě dětí

Apendicitida je jednou z nejběžnějšíchpostižených onemocnění břišní dutiny, což vyžaduje naléhavou lékařskou péči. Je třeba poznamenat, že akutní apendicitida se může objevit v jakémkoli věku, nicméně děti do dvou let věku jsou velmi zřídka postiženy touto chorobou. Špičková incidence se vyskytuje ve věku od 8 do 12 let.

Akutní apendicitida u dětí - příčiny zánětu

Existuje mnoho důvodů pro vznik této nemoci. Zánět slepého střeva může dojít v důsledku výše převáděných somatických zánětlivých onemocnění, změny v jídelníčku dítěte, abnormální vývoj v příloze, nebo dostat do dutiny procesu cizích těles, jako jsou kosti, parazitů, fekální kameny. Apendicitida může vyvolat žádný zánětlivého procesu ve střevě, snížené imunity, a to i přejídání.

Akutní apendicitida u dětí - první příznaky a příznaky

U malých dětí začne onemocněnís úzkostí, poruchami spánku a bezproblémovými rozmary. Po nějaké době se zpravidla zvyšuje teplota, nauzea se objevuje, časté zvracení, může dojít k uvolnění stolice. Znakem akutní apendicitidy u dětí je absence charakteristických bolestí, ke kterým dochází u apendicitidy u dospělých v pravém ileálním regionu. Dítě se obvykle stěžuje na zvýšenou bolest v břiše nebo blízko pupku.

Přesně diagnostikujte a zjistěte, zda potřebujetedětské chirurgie, může jen lékař. Proto, když se tyto příznaky objeví, nepřijměte žádná opatření, protože nevhodná domácí péče může jen zhoršit stávající zánět a způsobit komplikaci apendicitidy.

Akutní apendicitida u dětí - léčba

Protože zánětlivý proces se může rozšířit na vnější stranu

Akutní zánět slepého střeva u dětí

vrstvy procesu a vedou ke vzniku komplikacíchoroba vyžaduje okamžitý chirurgický zákrok a odstranění přílohy. Nejtěžší komplikací akutní apendicitidy u dětí je perforace procesu, kdy infekce proniká do břišní dutiny a způsobuje celkovou infekci peritoneální peritonitidy. </ P>

Vývoj nových technologií k dnešnímu dnivyhnout se velkým řezům, jizvy, z nichž zůstávají po celý život. Při moderním způsobu léčby se provádí punkce břišní stěny, o velikosti 5-6 mm, skrze kterou je příchytka odebrána a odstraněna. S touto metodou korekce apendicitidy může být pacient uvolněn domů do 1-2 dnů po operaci.