teplé a studené barvy

Správný výběr barev je zárukou toho,že oblečení nebo kosmetika vás vždy vyzdobí. "Alien" barvy mohou přidat věk, dá kůži nezdravý vzhled, skrýt ošklivé vlasy a oči. Zatímco "vaše" paleta zvýrazní kůži, bude zdůrazňovat přirozené červenost a pigment rtů. Chcete-li se naučit vybrat barvy pro sebe, musíte pochopit, jak se liší.

Všechny odstíny, které nás obklopujíderiváty tří hlavních: červená, modrá a žlutá. Míchání nám dává barvy druhého řádu - oranžové, zelené a fialové. A s jejich pomocí získáte od spektra jakýkoli tón.

Jak identifikovat studené a teplé barvy?

Nejvíce primitivní klasifikace naznačujízvážit teplé žluté odstíny všechny žluto-oranžově-červené části barevného kruhu a studené - modro-zelené-fialové. Není to úplně pravda, protože takové čisté barvy se zpravidla nacházejí pouze v obrazech. V praxi se všechno liší: návrháři oblečení například používají zajímavé, složité a smíšené možnosti. Rozdíl mezi chladnými a teplými odstíny barev je to, co každá z nich má: chladné modré nebo teplé oranžové.

Je důležité si uvědomit a pamatovat, že jakákoli barva - modrá, fialová nebo červená - může být teplejší nebo chladnější a můžete zvolit odstín jednotlivě v každém případě.

Jaké jsou tyto teplé barvy?

 1. Ve žlutém: hořčice, řešetlákový, barva, kari, šafrán, jantaru, síry-žluté, slunečnice, medu a barvy vaječného žloutku.
 2. V červené barvě: cihla, korál, měď-červená, ohnivá červená, rajčata, mák-červená, cinnabar, granátové jablko a podobně.
 3. V zeleni: olivový, khaki, hruška, vápno, myrta, barva zeleného hrášku, lesní zeleň a další.
 4. V modré barvě: nebe modrá, benzín, moray, chrpa modrá, tyrkysová, ochranná modrá, mořská vlna a tak dále.

Co jsou tyto studené barvy?

 • Ve žluté: citrón, žlutá karta, sláma nebo bledá a tak dále.
 • V červené: karmínové, víno, fialová, vínová, třešňová, malinová, rubínová, alizarinová a další.
 • V zelené barvě: smaragd, malachit, jehličnatá zeleň, kouřová šedozelená, láhev a další.
 • V modrém provedení: safír, kobalt, indigo, azurová modř, ultramarín, ledová modř.
 • </ Ol> Barevné typy vzhledu a barvy

  Chcete-li zjistit, co je teplé nebo studené, barvy v oblečení jsou vhodné pro vás, musíte pochopit, který ze čtyř barevných typů patříte:

  Jaro. Teplý barevný typ. Lidé tohoto typu mají lehkou, průhlednou, bronzově-zlatou nebo slonovinovou kůži. Oči jsou zpravidla modré, zelené nebo ořechové. Vlasy se mohou pohybovat v rozmezí od světla až po břicho: může to být sláma, med-měď nebo zlatavě hnědé kadeře.

  Podzim. Druhá teplá barva. Kůže - od průhledné bílé až mírně zlaté. Oči mohou být světle modré a celá zlatavě hnědá (jantarová, hnědá, červená a tak dále). Vlasy "podzimu" také obsahují teplé odstíny: měď-zlatý, červený a červený-kaštan a podobně.

  teplé a studené barvy1

  Zima. Tento typ studené barvy se liší bezchybněPorcelánová kůže, která má téměř vždy namodralou jemnost. Oči - všechny odstíny ledové modré, šedé nebo hnědé (jsou však zelené). Vlasy jsou vždy kontrastní, tmavé (od hustého kaštanu až po modro-černé).

  Léto. Zástupci tohoto typu barvy mají mléčný,bledou nebo olivovou kůží, ale vždy s chladným podtržením. Oči "chladné": šedá, šedo-modrá, světle zelená. Vlasy mohou být světle hnědé, také s popelem. Ale i když jsou "letní" kudrlinky tmavé, "červená" v nich stále není - jako "zimy", budou vždy vysledovány na stříbřitě šedou základnu.