móda 19. století v Rusku

Móda může být oprávněně nazývána zrcadlem doby. Představa módy 19. století spočívala v tom, že v průběhu století došlo k významným změnám ženského kroje.

Historie módy 19. století

Od 18. století do nového, 19. století, móda proŠaty obdélníkové siluety s vysoce nadměrným pasem v tzv. Empírovém stylu. Ale již v brzy 20. let se v módě vrací do tvrdého korzetu a pod šaty se nosí těžce rozkrájené spodní prádlo. Pravda, šaty se trochu zkrátí a připomínají úzký zvonek. Na počátku 30. let 19. století vstoupila ženská móda do romantizmu. K dispozici jsou šaty s sníženou linie ramen, objemné a silnou expanzi v horní části rukávů a širokým sukni na osivo. Módy pro tenké pasu zajišťují stejné korzety a širokými rukávy sukně a s několika naškrobeným spodničky (někdy počet dosáhl 8) pouze zvyšuje účinek. Móda pak vstupuje do éry druhého rokoka, zaměřeného na styl 18. století. Neuvěřitelně široké sukně se nosí na speciální kostře - krinolínu.

Do střední-sedmdesátých let 19. století, módavysoké, štíhlé postavy a ruská móda nebyla výjimkou. Objevte šaty, ve kterých byla sukně vybrána zpátky a silně zakrytá. A k dosažení většího objemu pod sukně namontované speciální válečky z vaty nebo malých kovových rámů. To byla doba ruchu.

Stojí za zmínku, že ruská móda 19. století mělajeho charakteristickou vlastností. Někde v polovině století se pohyb slavofilů, který kritizoval napodobování západních trendů, zrychlil. Ruské šaty před rokem Petrine byly široce podporovány. Tak vznikl takzvaný "a la Russe" styl. Ženy nosí velmi jednoduché, bez dalších podrobností o šatech. Turnaj je nahrazen lukem nebo malým závěsem. Lidské řemesla jsou uznávány a zvláštní popularita přichází k šavlům Pavlovského-Posad.

móda 19. století v Rusku 1

móda 19. století v rusku 2

móda 19. století v rusku 3

móda 19. století v rusku 4

móda 19. století v rusku 5

móda 19. století v Rusku 6

móda 19. století v rusku 7

móda 19. století v rusku 8

móda 19. století v rusku 9