Móda dvacátých lét

"Epocha jazzu", "éra tichých filmů", "šílenýDvacátá léta "- jakmile neodvolali druhou dekádu minulého století. Pravděpodobně nejpřesnější definice pro dvacátá léta dvacátého století by mohla být "éra změny". Lidé, kteří přežili, jak se zdálo jako nejhorší válka, se snažili požívat klidného života. Nové rytmy v hudbě, získání popularity "kinematograf", sportovní móda, další kolo ženské emancipace a samozřejmě revoluční změny v módě.

Dámská móda z počátku 20. století

Význam 20. let minulého století v módě a historii jeho vývojeje obtížné přeceňovat. Koneckonců, móda 20. let 20. století nám dluží vzhled např. Dámského kalhotového obleku (zvláště od mužských pyžamo!) A plavek, a nejen to. Styl a móda dvacátých lét vytvořili takoví legendární návrháři jako Paul Poiret, Coco Chanel a Jean Patou. Druhým vizitem pro módu dvacátých let 20. století byla osvobození Poiretovy ženské postavy z hustých korzetů a v roce 1926 malé černé šaty Coco Chanel. Romantické kudrlinky byly nahrazeny "studenou vlnou" na krátkém účesu, široká pole dámských klobouků ustupovala lakonickým kapucím. V módě "ruský styl". Dokonce i Coco Chanel zdobí své modely s ruskou výšivkou a volné kabáty zdobené kožešinou na límci a rukávech jsou oblíbené u žen i mužů. Ale nejradikálnější změny musely projít ženskými šaty a kostýmy.

Móda 20 a šaty

Nové normy ženské krásy diktoval módu probezprecedentní dotekové módní dámské oblečení. Bezprostřední strikt šatů a kostýmů nezdůrazňoval pas - měla spíše "hádat". Na oplátku byl kladen důraz na boky - siluetu oblečení, opasek nebo závěsů. Modré geometricky správné formy řezů neotevřily hrudník, ale často zůstávaly nahý a ruce. Na večerních šatech byly rukávy zpravidla chybějící (móda ve dvacátých letech oblíbené šaty na popruzích), nebo kompromisní verze ve formě rukávů-křídel byla možná. Elementy výzdoby byly ozdobné a okrajové. Ale nejrevolučnější změny chápaly ženskou módu z počátku 20. století, pokud jde o délku oblečení. Na začátku 20. let se dostala k kotníkům, pak se zvedla k koleno a v pozdních 20. letech nejvíce zoufalé ženy módy nosily šaty déle než koleno.

20. století minulého století zanechalo nesmazatelnou stopu v historii módy - v moderních modelech nejprestižnějších módních domů snadno rozpoznáme prvky tohoto stylu.

Móda 20. let 19. století

Móda 20. let 20. století

móda 20 let 3

Móda 20. let 20. století

Móda 20s 5

móda 20. let 6. století

Móda 20. let 20. století 7

móda 20. let 8

Móda 20. let 9. století