móda 30s

Módní 30-leté speciální, můžete říctJedinečná stránka ve světové historii módy. Faktem je, že jeho vznik se konal během období "velké deprese". V roce 1929 na Wall Street vypukla bankovní krize, která se rychle rozšířila do světové hospodářské krize. Finanční systémy se zhroutily, akciové společnosti se zbankrotovaly. Zdálo se, že můžete zapomenout na módu. Ale to se nestalo. Hospodářská krize určitě ovlivnila vývoj módy, ale v žádném případě ji nezastavila. Ve srovnání s módou 20. let 20. století se móda třicátých let stala praktičtější, zralější a elegantnější.

Módní historie 30. let

Místo uvolněného a lehce frivolníhoŽena z dvacátých let 20. století přišla k obrazu aktivní, ale ženské dívky. Ne všechny módní domy přežily depresi - legendární "Poire Poire" a ruské výšivky byly uzavřeny. Ale jsou nahrazeny novými značkami. V roce 1932 se objevila "Nina Ricci" a v roce 1935 "Elsa Skiaparelli". Oděvy, vyrobené dopravním způsobem, se stávají špičkou a odolnější. Praxe nakupování prostřednictvím katalogů je rozšířená. V roce 1929 Jean Patu představil dlouhé sukně do módy. Nejprve se dostanou do středu stopky a v polovině 30. let se rozprostírají až ke kotníkům. Praktičtí módisti prodlužují své oblečení, šití na klínech a ozdobách. Skutečné ikony stylu jsou hvězdy kina: Marlene Dietrich, Greta Garbo, Joan Crawford. Z velké obrazovky přichází obraz, který se stal vzorem módy tohoto období.

Móda 30 a šaty

Není náhodou, že šaty z ocelikvintesence toho, co lze kombinovat pod jménem "móda 30.". Koneckonců, šaty, které nejvíce odpovídaly vytvořenému obrazu ženy. Ve třicátých letech se móda rozvíjí ve dvou hlavních směrech: klasický je zastoupen Coco Chanel, avantgardní je Elsa Schiaparelli. Přísné šaty s bílými obroučkami obklopují luxusní elegantní modely s protáhlým baskičtím. Sukně jsou pokryté šikmo nebo zdobeny klíny a ozdobami na spodku lemu. Chcete-li "vyvážit" takové dno, ramena se rozšiřují kvůli rukávům lucerny nebo flounces, a později - ramenním polštářkům.

Důležitou roli hrají doplňky. Kabelka, klobouk a rukavice, možná jediný prvek luxusu dostupný pro většinu lidí v šatech, se provádí v "univerzálních" černých nebo bílých tónech. A kůže je absolutně šikovným doplňkem.

Móda 30s 1

Móda 30s 2

Móda 30s 3

Móda 30s 4

Móda 30s 5

móda 30s 6

Móda 30s 7

Móda 30s 8

móda 30s 9