Móda 50. let

Módní padesátá léta minulého století byla sama o soběelegantní a okouzlující v dějinách 20. století. Pomohla ženě vytvořit nebo zdůraznit ideální postavu. Ve dvacátých a třicátých letech si ženy užívaly svobodu v oděvu, ale návrháři znovu představili korzety, crinoliny a korzety, které jejich babičky odmítly.

Žena, která následovala módu 50. let, bylajako krásná květina. Nejdůležitější byly sukně s bohatou povyubnikom a sukně tužky. Díky správné kombinaci šatů a doplňků vznikl úžasný obraz elegantní, neodolatelné ženy.

Také se vzpomínala na módu 50. let 20. stoletíRůzné dámské klobouky. Dámy rády zdobily hlavy s jemnými kapoty, jejich styly nemohly být počítány. Klobouky změnily svůj vzhled velkou rychlostí a staly se čím dál méně. Později v módě přišly šály tvaru čtverce, které nejen zdobily účesy módních žen, ale také je chránily před větrem. Šátky byly přivázány kolem krku a křížené pod bradu.

Módní historie 50. let zahrnuje rukavice. Staly se znatelnou mrtvicí v módě 50. - 60. let, bez níž se móda tohoto období vůbec nezdála. Byli velmi populární. Rukavice se nosily na večerní šaty, obleky, kabáty. Snímek byl považován za neúplný, pokud žena byla bez rukavic. Tašky se podobaly reticulám, hlavní podmínkou bylo, aby materiál tašky odpovídal materiálu obleku.

Pokud jde o make-up 50. let, byl zasažen jeho extravagance. V návaznosti na nové trendy v oblasti módy se barevná schéma make-upu změnila dvakrát ročně a byla zvolena v tónu oblečení a doplňků.

Móda 50-60 let - stilogi

Oděvy ve stylu stylu v módě 50. - 60. letByl vyroben z tkanin v kleci, hrachu, pásu nebo z vícebarevných materiálů. Obraz styl byl doplněn elegantními rukavicemi, jasnými širokými opasky, klobouky, klasickými kapesníky a šály, malými spojkami a samozřejmě botami na dolních nebo vysokých podpatcích. Obraz byl doplněn rozsáhlými účesy, kudrlinky nebo se shromáždili v pěkných vlasech s jasným obvazem nebo lukem.

Makeup také odpovídá obrazu. Vybíraly jasné odstíny odstínů v tónu oděvu, rty malované jasně růžovou nebo šťavnatou červenou barvou, nanesené falešné řasy. Někteří módní mistři zdůraznili obraz s kontrastními brýlemi.

V 50. letech byla móda velmi světlá, stylová arůznorodé. Některé trendy té doby jsou stále relevantní, takže se nemusíte bát, aby se pokusili o obraze elegantních luxusních dámy ve stylu New Look.

Fotografie módních šatů z 50. let najdete v galerii níže a také bez problémů najdete v mnoha módních časopisech a na internetu.

móda 50. let

móda 50s 2

móda 50s 3

móda 50s 4

móda 50. let 5

móda 50. let 6

móda 50. let 7

móda 50. let 8

móda padesátých lét 9