Druhy tkanin pro oděv

Koupit hotovou věc nebo materiál pro šití,vždy věnujeme pozornost kvalitě tkaniny, protože to bude záviset na provozním období. Je třeba porozumět typům látky na oblečení, alespoň na úrovni spotřebitelů, takže vaše volba je vždy úspěšná a věci by vám sloužily dlouho.

Typy oděvních tkanin

Složení tkaniny je určeno vlákny a jsou rozděleny do dvou typů: přírodní a chemické. Na druhou stranu jsou přírodní podíly rozděleny na:

  • rostlinný původ (lněný, bavlněný, jutový a konopný);
  • Živočišný původ (hedvábí a vlna);
  • minerální původ (azbest, awn).

Chemická vlákna se dělí na:

  • umělý původ (viskóza, lurex, acetát, modální);
  • syntetický původ (kapron, nylon, perlon, bologna, spandex, nitron, polyethylen, polypropylen).

Seznam tkanin, které jsou založeny na chemických vláknech, může pokračovat, protože moderní průmysl nezastaví. Také jsme považovali hlavní typy oděvních tkanin.

Pros přírodní seznam materiálů neníJe to nezbytné, ale ty druhy, které souvisejí s chemickými, jsou špatné, jak si někteří myslí? Například pro sportovní trénink je potřeba oblek, který dovolí kůži dýchat a nebude omezovat pohyb. Podobné vlastnosti jsou obdařeny velkým počtem "syntetik". Proto jsou polyesterová a syntetická vlákna hlavními složkami ve výrobě tkanin pro sportovní oblečení dnes. Vezměte si svůj šatník, každý z nás se snaží pečlivě přemýšlet o tom, jak tyto nebo jiné barvy harmonizují mezi sebou.

Druhy tkanin na oděvy 1

Ale neméně důležitá je kombinace tkání vOblečení! Textura - to je to, na co byste měli věnovat pozornost. Ačkoli módní návrháři často nabízejí velmi excentrické kombinace, měkké zůstávají - tvrdé, lesklé - matné, jednoduché - drahé.</ P>

S každým rokem materiálů pro šití se stávávíce a více. Moderní oděvní látky se stávají chytřejšími: oblíbené výrobky jsou lycra, lehká a teplá "umělá vlna" - to jsou akrylové, "neohrožené" boty a oblečení - materiál membrány. Bylo více příležitostí vytvořit si svůj vlastní obraz. Mnoho výrobců a značek nabízí širokou škálu exkluzivních oděvních tkanin.