Čína je dlouho známá svými neobvyklými tradicemi, zejména pokud se jedná o dovolenou jako svatbu.

Autobusy aut představující čínský drak

Číňané vážili draky. Považují je za moudré mýtické zvíře. Ve středním království se nazývají Lun a uctívání od starověku. Podle čínské legendy byli místní draci předky těch, kteří žili v Evropě. Ty se zjevně lišily - byly krvežíznivé a zlé. A čínská filozofie učí, že drak je symbolem Yangovy energie. Kromě toho jsou mýtické zvíře této kultury vždy zobrazeny s dlouhým tělem připomínajícím hada.

V čele korzety můžete vidět, i když malé, ale stále se liší od zbytku auta - je to červené. S největší pravděpodobností hraje roli hlavy, která vede ostatní.

Je zřejmé, že pohyb svatebních vozů ve formě draka symbolizuje smysluplné a moudré manželství. Ukazuje také, že nová rodina ctí tradice a respektuje je.

Čínská svatební tradice1

Čínská svatební tradice2

Čínská svatební tradice3

Čínská svatební tradice4

Čínská svatební tradice5

Ale to není všechno. Číňané přísně dodržují své tradice. Vybrali jsme si ty nejúžasnější z nich.

Plánovaný pláč

Ano, to je pravda. Podle starého čínského zvyku, měsíc před svatbou, měla by nevěsta úmyslně každou hodinu plakat. O týden později se k ní připojuje plačící matka, o týden později - babička, potom - sestra nevěsty, to vše se děje v různých klíčích. Cílem dodržování tohoto zvyku je vyjádřit extrémní míru radosti z nadcházejícího manželství. Na svatební den musí být zpívána píseň plačení nevěsty a ostatní hodnotí, jak dobře se jí podařilo.

5 neuvěřitelných svatebních tradic v Číně

Fotografování v nevěstu

Vlastní není tak hrozné, jak to zní. Ženich by měl uvolnit tři šípy (samozřejmě bez špiček!) Nevěstu. Když se to stane, ženích bere šipky a rozbíjí je na polovinu jako znamení věčné lásky k sobě navzájem.

5 podivné svatební tradice v Číně

Červená svatba

V čínské kultuře je červená barva lásky,hodně štěstí a odvahy. Číňané věří, že v den svatby má barva velkou důležitost. Proto je tvář nevěsty zcela pokryta červeným závojem, pohybuje se v červeném svatebním vozu. Na svatební obřad doprovází nevěstu, matka drží červený deštník, který symbolizuje plodnost, po celou dobu nad hlavou.

5 podivných svatebních tradic v Číně 2

Řezání svatebních dortů

V Číně, jak máme, je obvyklé dokončit svatbuceremonie řezání svatebního dortu a stravování hostů. A dorty stejně jako my děláme krásné a multi-stupňovité. Ale tady jsou odříznuty zdola nahoru - a z dobrého důvodu, koneckonců to symbolizuje nechat vzhůru k úspěchu a blahu rodiny.

5 podivných svatebních tradic v Číně 3