Pokud se rozhodnete někam navštívit, rozhodně budete fotografovat nejúžasnější památky. Zajímavé sochy, s nimiž se setkáte, jsou pro to vhodné.

Zdá se, že přitahují názory aČočky. Vytvořeny v různých časech, z různých materiálů a na rozdíl od stylu, jsou sjednoceny jedním - tyto ulice sochy dělají město jedinečné, atraktivní a nezapomenutelné.

1. "Zveřejnění", Paige Bradley, New York, USA

"Zveřejnění"

"... dokud nepoložíme lidi kolem násStěny, nikdy nepochopíme, jak silné jsme opravdu. "Takže americký umělec Paige Bradley vysvětluje význam bronzové sochy, která jí přinesla slávu.

2. "Tanec s pampeliška," Robin Uayt, Staffordshire, Velká Británie

"Tanečník s pampeliškou"

Pokud vás zaujme kouzelný svět víl, vyJistě jako práce britského Robina Whitea, který vytvořil řadu podobných parků. Každá pohádka má ocelový rám, vázaný vrstvou kovových "svalů", který je zase pokryt "pokožkou" z jemného drátu.

3. "Alegorie apeninů", Giovanni Giambologna, Toskánsko, Itálie

"Alegorie apeninů"

Nedaleko Florencie, v opuštěném parkuvila Pratolino, kdysi vlastněná slavným klanem Medici, si zachovala desetimetrovou kamennou sochu díla tehdejšího slavného sochaře Giovanni Giambolonya XVI. století. Socha zastupuje boha Apeniny, sevře hlavu monstru s rukama, z jejíž ústí ubírá kašna.

4. "Láska", Alexander Milov

"Láska"

Tato socha Odese Alexander Milov může býtBylo vidět jen na americkém festivalu Burning Man v poušti Black Rock minulý rok. Práce získal srdce mnoha návštěvníků festivalu a našel své příznivce na internetu, protože jeho uštěpačný upřímností. Bohužel, tento objem uměleckého díla (délka 17,5 m, šířku a výšku 5,5 až 7,5) míst nikde nalezen.

5. "Síla přírody", Lorenzo Kinn

"Síla přírody"

Možná, že starci měli pravdu, když vytvořiliSocha na počest bohů, aby uklidnila svůj hněv. Tato myšlenka inspirovala italského umělce Lorenza Kinna vytvořit sérii sochařů, založených v různých městech po celém světě. 2,5 metrová ženská postava symbolizuje mateřskou přírodu, která divoce rozptýlí planetu. Úder hurikánů v Thajsku a ve Spojených státech, umělec vytvořil alegorii, která ukazuje, jak je náš svět křehký.

6. "Mustangy Las Colinas", Robert Glen, Irving, Texas, USA

"Mustangy Las Colinas"

Tato sochařská kompozice je největšíJezdecká plastika ve světě: 9 mantáží na stupnici od 1 do 1,5 jsou zobrazeny běžící podél vody, fontány bičují pod kopyty, což vytváří přirozený sprejový efekt. Práce symbolizuje rychlost, vůdcovství a svobodu, která jsou vlastně jak v životech žijících v Texasu, tak iv samotném státě v době jeho vývoje.

7. "Černý duch", S. Jurkus a S. Plotnikovas, Klaipeda, Litva

"Černý duch"

Vzpomíná se na desivou bronzovou plastikuStará legenda, podle které stráže obléhaného hradu nečekaně potkal duch, který ho varoval, že pevnost nemusí mít dostatečné rezervy, a pak zmizela bez stopy.

8. "Pečlivá ruka", Glarus, Švýcarsko

Pečlivá ruka

Tato mimořádná socha může být symbolem péče o životní prostředí.

9. "Svoboda", Zenos Frudakis, Philadelphia, Pennsylvania, USA

"Svoboda"

"Tato socha ztělesňuje touhu po svobodě prostřednictvím tvořivosti," vysvětluje americký Zenos Frudakis, který vysvětluje její bronzové složení.

10. Mihai Eminescu, Onesti, Rumunsko

Mihai Eminescu

Neobyčejná plastika dvou kovových stromů, jejichž větve tvoří tvář moldavsko-rumunského básníka-dekadentního XIX století Mihaea Eminesca.

11. "Muž deště", Jean Michel Folon, Florencie, Itálie

"Muž z deště"

Socha belgického umělce Jean Michela Foulona je ve Florencii, Itálie.

12. "Schodiště do nebe", David McCracken, Bondi, Austrálie

"Schodiště do nebe"

Plastika Davida McCracken - iluze nekonečno, vyvolává asociace s kultem písně Led Zeppelin.

13. "Tady jsem!", Herve-Laurent Erwin

"Tady jsem!"

Polystyrenový obor, který vystupuje pod trávníkem,Jako z podložky, byl představen v roce 2014 na výroční mezinárodní výstavě současného umění v Budapešti. Hodnota sochy, kterou vytvořil maďarský umělec Herve-Lorent Erwin, lze definovat jako touhu po svobodě, znalostech a dynamickém vývoji. Po vzrušujícím úspěchu v Budapešti se socha dostala do německého Ulmu, aby vyděsila nic netušící turisty.

14. "Metamorfózy", Jason Dekers Taylor, Grenada

"Metamorfózy"

26 dětských postav z cementu na čtyři metryHloubky jsou jedním z nejpozoruhodnějších kompozic instalovaných v podmořském sochařském parku Moliner v Karibiku. Sochařská kompozice váží 15 tun, aby odolala silným proudům a přílivům. Kroužek dětí symbolizuje životní cyklus a zodpovědnost lidstva za stav životního prostředí před budoucími generacemi.

15. "Déšť", Nazar Bilyk, Kyjev, Ukrajina

"Déšť"

Dvoumetrová bronzová postava s obrovskou skleněnou kapkou na tváři symbolizuje jednotu člověka s přírodou. Práce je nastavena na ulici Landscape v Kyjevě jako součást moderního sochařského parku.

16. "Sesvětlovač", Morphay, Kaunas, Litva

"Sesvětlovač"

Tato plastika se týká stínu, "ožívá" pouze v noci, kdy hvězdy, které se na stěně za postavou, dostaly do důležitosti.

17. "Sinking Building", Melbourne, Austrálie

"Sinking Building"

Před majestátní stavbou státní knihovny v Melbourne se zdá, že další knihovna je potopena, jehož roh fasády je stále viditelný na povrchu.

18. "Bůh války", Jingzhou, Čína

"Bůh války"

48 metrový socha, pokrytá 4000 lepenými měděnými deskami, vychází na 10 metrovém podstavci a je symbolem spravedlnosti.

19. "Hrochy", Taipei, Tchaj-wan

"Hrochy"

Čísla plaveckých hrochů, které jsou zobrazovány na vodní hladině, jsou instalovány v zoologické zahradě Taipei.

20. "Boty na nábřeží Dunaje", Gyula Power, Budapešť, Maďarsko

"Boty na nábřeží Dunaje"

Památník holocaustu je založen na skutečnémUdálosti: v letech 1944-1945 byly v Budapešti zničeny desítky tisíc Židů. Oběti se shromáždili na břehu Dunaje, byli nuceni sundat boty, a pak se zastřelil. Myšlenka památníku patří do maďarského režiséra Kena tógu, a uvědomil si, sochaře Gyula Pauer.

21. "Cestující", Bruno Catalano, Marseille, Francie

"Cestující"

Celá řada deseti takových surrealistických soch od francouzského Bruna Catalana v září 2013 byla instalována v Marseille.

22. "Památník neznámého pasáka", Erzi Kalina, Wroclaw, Polsko

"Památník neznámého pasáka"

Sochařská kompozice, která se skládá ze 14 postav, byla ve Varšavě instalována v roce 1977 a přesunula se do Vratislavi v roce 2005.

23. "Rebel", Tom Franzen, Brusel, Belgie

"Rebel"

Belgický sochař Tom Franzen zasvětil své humorné dílo obyvatelům Molenbeck - jedné z 19 a možná i nejvíce kriminogenní komunity v Bruselu. Postoj k policii tam byl vhodný.

24. Ocean Atlant, Jason Dekers Taylor, Nassau, Bahamské ostrovy

"Ocean Atlant"

Tvůrce mnoha soch v oceánské podlaze, JasonDekers Taylor je také autorem největšího podmořského sochařství, který zobrazuje dívku, která jako starověká řecká Atlanta drží oceán na ramenou. Výška sochy je 5,5 m, váha činí 60 tun. Podle autora má záměr kromě estetické podoby i praktickou hodnotu, která je umělým korálovým útesem.

25. Nelson Mandela, Jižní Afrika

Nelson Mandela

Neobvyklý památník bojovníka proti apartheiduZaložena v roce 2012 v blízkosti místa, kde před 50 lety byl zadržen budoucí prezident Jihoafrické republiky. Socha sestává z 50 složitě vyřezávaných laserových sloupů z oceli od 6,5 do 9,5 m na výšku. Ve vzdálenosti 35 m pod přísně definovaným úhlem tvoří sloupce rozpoznatelný profil Mandela.

26. "Lidé u řeky", Zheng Hua Cheng, Singapur

"Lidé u řeky"

Sépie soch Singapuru umělec Zheng HuaCheng, který zahrnuje toto složení pěti kluků, pošle diváka do těch časů, kdy břehy řeky ještě nebyly oblečeny do kamene a stovky dětí žijících v sousedství běželo plavat v řece.

27. Kelpie, Andy Scott, Falkirk, Skotsko, Spojené království

Kelpie

Kelpi - vodní duch ze skotské mytologie, který byl na obraze koně. 30 metrů koně hlavy tvoří bránu do kanálu Fort a Clyde a symbolizují důležitou roli koní v životě Skotska.

28. "Neexistuje žádné násilí", Carl Frederick Reutersweld, New York, USA

"Neexistuje násilí"

Ohromen vraždou Johna Lennona, švédštinyUmělec Carl Frederick Reutersveld vytvořil svůj bronzový revolver s uzlem spojeným s uzlem, jehož hlaveň je směrována nahoru, jako symbol nenásilí.

29. "Závěsný muž", David Cherny, Praha, Česká republika

"Hanging Man"

Socha zobrazuje Sigmunda Freuda a jeho boj se strachem ze smrti.

30. "Tide", Jason Dekers Taylor, Londýn, Velká Británie

"Příliv"

Čtyři jezdecké jezdce na břehu TemžeZmizí, objeví se opět v závislosti na přílivu. Namísto hlav v koních, olejová čerpadla. Tento sochař a environmentalista Jason Dekers Taylor chce upozornit veřejnost na nadměrnou závislost lidstva na ropě.

31. "Den volna", Marguerite Derricort, Adelaide, Austrálie

"Víkend"

Čtyři bronzové prasata v plné velikosti aV přirozeném póze každý má své vlastní jméno: Oliver, Truffle, Augustus a Horatio. Tato zábavná sochařská kompozice je oblíbeným místem pro děti, které sem přijedou s rodiči o víkendech a jsou rádi, že jezdí na hladkém zádech prasat.

32. "Peregrass", Robert Summers a Glen Rose, Dallas, Texas, USA

"Peregrine"

Největší svého druhu je bronzová plastikaPřípravek obsahuje 49 býků a tři cameleers a instalována v jednom z Dallas parků. Kompozice je impozantní ve svém rozsahu: Každý výška býk 1,8 m, stádo procházky na nerovném terénu, narazí říček, některá zvířata jsou pomalí, jiní spustit - umělec se podařilo zprostředkovat realistický řízení dobytku, ke kterým došlo v Texasu v XIX století.

33. "Metallomorphosis", David Cherny, Charlotte, Severní Karolína, USA

"Metallomorphosis"

Jeho první instalátor ve státech byl autorem "The HangingČlověk "český David Cherny se rozhodl zaútočit na Američany - a udělal to! Jeho osmmetrická hlava z nerezové oceli se skládá z rovnoběžných úseků, od místa, kde by měla být ústa, až po kašnu. Hlava se pravidelně otáčí kolem své osy a začíná se pohybovat jako obvykle a pak se "rozpadá" na vrstvy: některé části se stále otáčejí, zatímco jiné se "zaostávají". Nicméně, otáčení, všechny části dohromady tvoří původní socha. Název instalace, samozřejmě stejně jako samotná hlava, je sestaven z částí: "metal + metamorfóza".

34. "Neznámý byrokrat", Magnus Tomasson, Reykjavík, Island

"Neznámý byrokrat"

Satirická památka byrokratů živě vyjadřuje náš postoj k úředníkům, stejně jako na celém světě, a tudíž bez tváře.

35. Žralok Hedington, John Buckley, Oxford, Velká Británie

"Heditton Shark"

Založena v roce 1986, při 41. výročí tragédieHirošimu a Nagasaki, žralok ztělesňuje atomovou bombu upadanou do japonských měst a způsobuje pocit bezmocného hněvu a zoufalství nad jadernou katastrofou.

36. "Pozorovatel", Victor Khulik, Bratislava, Slovensko

"Pozorovatel"

Vtipná socha muže, který se opírá z kanalizačního poklopu, se často nazývá "Člověk v práci", ačkoli se zdá, že odvedl práci z práce.

37. "Iguana", Hans Van Houvelingen, Amsterdam, Nizozemsko

Iguany

Na jednom z Amsterdamských náměstí jsou neobvyklé obyvatele - v trávě se plazí 40 bronzových iguánů.

38. "Matka", Louise Bourgeois, Londýn, Velká Británie

"Matka"

Zvláštní, jak se to může zdát, ale největšíSocha pavouka, 88-rok-stará Louise Bourgeois věnovala její matce, který umřel, když umělec byl 21 let. Deset stopový pavouk s mramorovými vejci v pytli není jediným takovým stvořením buržoazních. Podobné sochy lze nalézt v různých městech po celém světě.